Terapia cranio-sacralna-co to?

Metoda opiera się na rozluźnianiu poszczególnych partii ciała, przepon- jest to praca na układzie nerwowym, tkankach. W naszym rdzeniu kręgowym krąży płyn w tubie rdzenia kręgowego i ona ma swój prąd jak rzeka. Tak jak nasze serce jest pompą i tłoczy krew tak w rdzeniu płyn krąży przez cały czas. Sytuacje traumatyczne lub stres powodują zaburzenia przepływu tego płynu i to w konsekwencji wpływa na dezorganizacje i brak harmonii na różnych poziomach naszego ciała. Terapeuta uczy się wyczuwać rytm i stosując bardzo delikatne techniki manualne przywraca prawidłowy rytm płynu w tych miejscach ciała, gdzie jest zaburzony co w efekcie przywraca równowagę funkcjonowania wszystkich narządów i stymuluje nasz układ immunologiczny do naturalnych procesów samoleczenia.

TCK na wpływ na układ nerwowy, mięśniowo-kostny, krążenia, limfatyczny, endokrynny, oddechowy. Terapia czaszkowa uczy pacjentów dialogowania z własnym ciałem. Uczy słuchać tego co chce powiedzieć nam nasze ciało.

Im delikatniejszy dotyk, tym lepsze efekty zdrowienia organizmu. Terapeuta dotyka ciała pacjenta, pracuje na systemie powięzi, czyli tej struktury, której zadaniem jest ochrona mięśni i narządów wewnętrznych. Ta oplatająca całe ciało siatka utrzymuje jego strukturalną jedność, pomaga mu i chroni je zachowując się podczas poruszania jak elastyczny zderzak. Spełnia ważną funkcję immunologiczną chroniąc ciało przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i infekcjami, a przy uszkodzeniach tkanki tworzy podstawę dla procesów jej zdrowienia.

Udostępnij: